top of page

LET'S MEET

פה אני אפרוס בפניכם את כל הדברים הטובים שלמדתי או עשיתי במהלך השנים ואני שמח כל כך לחלוק עם כולם. אבל לפני הכל, חשוב לי להדגיש שני עקרונות יסוד אצלי שאני לא מוותר עליהם לעולם והם הסיבה העיקרית שכדאי לעבוד איתי:

  1. מקצועיות ומוסיקליות מעל הכל. אני אף פעם לא מוותר אפילו בפסיק, לא לעצמי ולא לאחרים שאיתי (תלמידים, נגנים, סאודמנים ושאר אנשי מקצוע) על מקצועיות מוסיקלית. אני תמיד דורש 100% מאמץ והקשבה על מנת שהמוסיקה תצא לא פחות ממדהימה וההתקדמות (אצל תלמידים נגיד), תהיה מעוררת התפעלות.

  2. כיף לעבוד איתי.  חשוב לי מאד שמי שעבד איתי פעם אחת, יחזור לעוד פעם וזאת משום שחווית העבודה מאד חשובה לי. כשאני עובד, אני דואג שיהיה לי ולכל מי שעובד איתי כיף. אם זה מבחינת התכנים, הפניה לאנשים, ההכנה המוקדמת וכל שאר האספקטים. גם כשאלו התלמידים הכי חדשים בתחום המוסיקה, גם כשאלו המקצוענים הכי משופשפים שיש וגם כשאלו המפיקים הכי גדולים בתחום, חשוב לי מאד להיות זמין, קשוב ולתת מענה לכל צורך שמתעורר ואם אפשר, להכין את הקרקע טרם העבודה.​

אז לאחר שעמדתי על שני העקרונות המנחים אותי בעולם המוסיקה, אני אשמח להפגש אתכם להופעה או שיעור או סדנה או הרצאה וכמובן לשלוח לכם את אחד האלבומים הנהדרים שהיה לי את העונג להפיק ולכתוב.

צרו איתי קשר  בכל שאלה או הזמנה. 

הופעות

שיעורי נגינה

אלבומי מוסיקה

עיבודים מוסיקליים

סדנאות

כיתות אמן

הרצאה

Concerts

הופעות

ההופעות הן לב העשיה המוסיקלית שלי ואני מאד אוהב להופיע. צברתי ניסיון רב ביותר בהופעות מכל הסוגים, מפסטיבל הג׳אז של מונטריאול, דרך אירועי רחוב, חתונות וגם הופעות בית מול מספר מצומצם מאד של אנשים. הביצוע, ההכנה והמוסיקליות של ההופעה חייבת להיות ברמה הכי גבוהה שאפשר ללא פשרות. כמו כן, אני דואג שהנגנים שבאים לנגן איתי יהיו הכי טובים שיש.
מעבר לכל זה, חשוב לי מאד ליצור קשר אישי עם הקהל ולעבור ביחד איתו חויה מרגשת וייחודית. בהופעות אני נותן את כל כולי, החל מההכנה להופעה (בין אם זאת הופעה במועדון, פסטיבל או הופעה מוסמנת) ועד לאחרי ההופעה שאז חשוב לי לשמוע את החוויות של הקהל.

הופעות בית

גם כשיש אירוע ״קטן״ או שפשוט לא מזמינים הרבה חברים, אפשר להנות מהופעת בית כיפית ובלתי אמצעית של אחד מההרכבים שלי. אנחנו תמיד מאד שמחים לבוא ולפגוש את הקהל שלנו בבית. ההופעות האלה מאופיינות באוירה לא רשמית, הרבה צחוקים, כל השאלות שרציתם לשאול וכל התשובות שלא חשבתם שתקבלו, כל הסיפורים וכל מה שקורה מאחורי הקלעים, אצלכם בבית. אתם מאד מוזמנים להתקשר ולברר לגבי הופעת בית.

 

הופעות אירועים

באירועים, יש לי ניסיון של המון שנים, ניגנתי בכל סוגי האירועים: חתונות (כמובן), אירועי חברה, השקות, ימי הולדת גדולים, על ספינה, במדבר, באוטובוס, ביער, בהרכבים קטנים, בהרכבים גדולים, עם הגברה, בלי הגברה, בצעידה, בעמידה, בישיבה ואפילו בכיסא שתלוי באויר ועולה ויורד במנוף. כשאני מוזמן לנגן באירוע, יש לי כמה עקרונות מנחים:

  1. ראש שקט למזמין. מה זאת אומרת? זאת אומרת שאנחנו מסכמים הכל לפני, בכתב ואני דואג שלמזמין יהיה ראש שקט לגמרי ביום האירוע, אם אלה הזוג המאושר ביום חתונתם, אין להם צורך לדאוג ללהקה, אם זה מפיק בפסטיבל, הוא יכול להיות בטוח ב-100% שאנחנו נהיה בזמן, איפה שאנחנו צריכים להיות וננגן את מה שאנחנו צריכים לנגן. אז, למי שמזמין אותי, אני מבטיח- ראש שקט.

  2. מוסיקה באיכות מעולה. אני מנגן מה שאני מכיר ויודע ומכיר את מה שאני מנגן, וגם את האנשים שאני מנגן איתם. אני אף פעם לא מוותר בתחום המוסיקלי, אני לא נכנס להרפתקאות שיגרמו ללהקה להשמע גרוע (חלילה לא לקלקל את ההנאה לקהל) וכל בקשה מיוחדת, כשיש, מוכנה מראש עם חזרות ועיבודים מוסיקליים וכל העבודה מסביב, כדי שהכל ישמע טיפ טופ. סה״כ, הקהל באירוע הנוכחי הוא הלקוח שלי באירוע הבא.

  3. אני מסכם הכל בכתב מראש. אין ׳יהיה בסדר׳, אין ׳סמוך׳ ואין ׳מאלתרים׳ (חוץ מסולואים בנגינה…). הכל מוכן, הכל כתוב והכל בדוק. השעות, המיקומים, הנגנים, החניה, מה אפשר מה אי אפשר, הצעידה, התזמונים והקשר עם שאר נותני השירות. אין לי הפתעות ביום האירוע ואין למזמינים הפתעות ביום האירוע.

כשאני מקפיד על שלושת העקרונות הנ״ל, אני יודע שאני גם נותן את השירות הכי טוב, גם עושה את המוסיקה הכי טובה וגם מצליח להנות בעצמי מהאירוע. וזה ניצחון לכל הצדדים.

 

הופעות פסטיבלים

פסטיבלי מוסיקה (וגם לא מוסיקה) הם אירועים שאני מאד אוהב ובהם יש להרבה מההרכבים שלי יתרון מאד חשוב.
הרבה מהלהקות שאני משתתף בהן ומוביל אותן הן להקות שמתפקדות נהדר גם ללא הגברה ואפילו בצעידה, מה שהופך אותן ליוצאות דופן בעולם המוסיקה כיום.
בסאונד אותנטי, חם ואמיתי, נוכחות בימתית בלתי אמצעית ומקצועית לחלוטין ומוסיקה ברמה גבוה מאד, הלהקות שלי גורמות לקהל להסחף עם המוסיקה ולחוות חוויה חזקה ובלתי נשכחת.

הפידבק הבלתי אמצעי מהקהל בזמן פסטיבל, אם זה חיוך מילד שמאזין לראשונה לכלי נשיפה מאלתרים, אם זאת אשה מבוגרת שמספרת שהזכרנו לה את ימי ילדותה ואם זה לחיצת יד מזוג צעיר שמספר שעשינו להם את היום הוא ההוכחה הניצחת שעשינו משהו טוב. מנהלים מוסיקליים של פסטיבלים מוזמנים ליצור קשר ולקבל את ההופעות שלי המבטיחות להם משהו ייחודי ויוצא דופן ובלתי אמצעי יחד עם חוסר פשרות מוחלט בעניין האיכות המוסיקלית, ניסיון רב בהופעות וכמו תמיד, ׳ראש שקט׳.

הזמינו הופעה

שיעורים

שיעורים פרונטליים

עם נסיון של 15 שנה בהוראת מוסיקה ונגינה בטרומבון ועשרות רבות של תלמידים שלמדו אצלי, אני מעביר את החומר ומלמד את המיומנות של המוסיקה בצורה חוויתית ונעימה, תוך יצירת יחס אישי וחם לתלמיד וגם מתן מענה ממוקד ואפקטיבי לצרכים של התלמיד.

הידע הרחב שלי וההיכרות העמוקה עם כל הצדדים של המוסיקה מאפשרים לי לתת לתלמידים גם את הידע הדרוש להתקדמות בחומר וגם את התרגילים שיעזרו להם באימון יומיומי, להשיג את המטרות שלהם.

 שיעורים בסקייפ

למי שנמצא רחוק ולא יכול להגיע אל הסטודיו שלי בתל אביב, ניתנת האפשרות ללמוד בסקייפ. הניסיון מלמד ששיעורים כאלה הם בעלי ערך רב, ניתן להתקדם בחומר, ללמוד חומר חדש וכן לקבל הערות והארות להתקדמות לעבר המטרה. 

ניתן בהחלט לבחון את הטכניקה של הנגינה (החזקת הכלי, נשיפה ועוד) באמצעים של סקייפ וזאת בזכות הידע המעמיק שלי בנגינה.

בואו לשיעור

אלבומים

עד היום, חוץ מהשתתפות בעשרות אלבומים של אחרים, ארנון הפיק שני אלבומים כמוביל הרכב, שניהם ניתנים להורדה באתר.

 

אליגטורים- אלבום הבכורה שלי, עם הרכב הנושא את אותו השם, הוא מסע מופלא הלוקח את המאזין למחוזות הג׳אז המודרני באמצעות לחנים מקוריים וחדשים, אילתורים וירטואוזיים ועיבודים מרגשים. משתתפים באלבום מוסיקאים מהטובים בארץ בסגנון: עופר פורטוגלי, סיימון סטאר, רועי אוליאל, קובי סלומון ומתן קליין.

האזנה לאלבום היא הנאה צרופה כאשר כל קטע שונה מקודמו ומשלים אותו.

N.O.F. ישראלי- הוא חגיגה של שילוב סגנונות, ההרכב שלי, The New Orleans Function Jazz Band, המתמחה במוסיקת הג׳אז המסורתי נותן פירושים חדשים ומרעננים לשירי מחזות הזמר הישראליים הידועים ומוכרים כל כך. להרכב מצטרפת איריס פורטוגלי הזמרת הנפלאה ויחד יוצא מעדן של מנגינות מוכרות וידועות בצירוף עיבודים מקפיצים בסגנון הדיקסילנד, מתובל באילתורים וסולואים כמיטב המסורת.

עיבודים מוסיקליים

את העיבודים המוסיקליים שלי אני כותב מתוך מטרה אחת: שישרתו את המוסיקה ויעצימו את חווית ההאזנה לה. הניסיון הרב שלי והיכרותי עם הסגנונות המוסיקליים השונים נותנים לי כלים רבים להעצים את המנגינה ולהשתמש בכלים הנתונים (בלהקה לדוגמא) בצורות לא קונבנציונליות ולהביא לידי מקסימום את היכולות של הנגנים והכלים.

הניסיון שלי כולל כתיבת עיבודים להרכבים קטנים כמו דואו ועד לתזמורת כלי נשיפה שלמה (מארש דונדורמה או תזמורות יותר קונבנציונליות). ניסיוני הרב עם תלמידים מאפשר לי לכתוב עיבוד שיתאים לתלמידים ברמות שונות ואף עיבוד שיוציא את המיטב מתלמידים בכמה רמות בו זמנית (כמו תזמורת מקובצת, אנסמבל הכולל תלמידים מכמה שנתונים וכד׳).

הזמינו עיבוד

סדנאות
כיתות אמן

סדנאות בראס

הניסיון שלי בנגינה ובהוראת כלי נשיפה ממתכת (בדגש על טרומבון, אך הכולל גם חצוצרה, טובה וכן קרן יער) וגם בכתיבה ועבודה עם נגנים (מקצועיים ותלמידים כאחד) בכלים האלה, נתן לי תובנות בלתי רגילות כיצד לקדם תלמידים בכל הרמות, תוך איתור נקודות חולשה והסברת הדרכים לשיפור וכן למתן כלים להתפתחות אישית לכל תלמיד בנפרד ולכולם ביחד.

בסדנת בראס אני יכול לקחת כיתת כלי מתכת שלמה וללמד אותם אופנים חדשים לעבודה ולהשגת צליל, אינטונציה, ארטיקולציה וטכניקה כללית טובים יותר.

הסדנאות שלי מאופיינות בגישה אישית מאד, קשובה מאד ומעניינת, המרתקות את התלמידים וגורמות ללמידה משמעותית.

מעבר להכל, המוטיבציה האישית שלי לנגינה מצויינת והפתיחות איתה אני מגיע לסדנאות ושיעורים היא מידבקת והתלמידים יוצאים מהמפגשים מלאי מוטיבציה ורעננים להמשך הלימודים.

 

סדנאות אילתור

סדנאות האילתור נועדו לתלמידי כל הכלים וכל הרמות וכוללות הסברים מעמיקים על הטכניקות השונות לרכישת יכולות האילתור, מה הוא אילתור בכלל, הסברים על הקשיים בלמידת אילתור וכן מתן כלים להתמודדות עם הקשיים האלה.

הכל תוך כדי הדגמות מדוייקות על הטרומבון ועידוד התלמידים להתנסות.

כמובן שהסדנאות כוללות נגינה רבה ולמידת עקרונות ושיטות מעשיים לשימוש מיידי הגורמות לעליה מיידית במוטיבציה, סקרנות רבה והנאה גדולה מהנגינה והאילתור.

 

 

כיתות אמן יחידנית

כיתת אמן היא שיעור פתוח קצר לתלמידים. עליהם להכין קטע נגינה ולהשמיע אותו. אני, כמורה ומבצע חיצוני ובעל ניסיון רב, יכול לחוות דיעה על נקודות החוזק והחולשה של התלמיד, להצביע על המקומות הדורשים שיפור ולתרגל עם התלמיד תרגילים חדשים שיעזרו לו להשתפר במקומות החשובים.
כיתות האמן הן חיזוק רב ערך ביותר לשיעורים הרגילים של התלמיד. בכיתות האמן, התלמיד נחשף הן לשיטות לימוד חדשות והן לביקורת חדשה ולא מאיימת הבאה אך ורק לעזור לו להתקדם קדימה. כיתת האמן כוללת גם הדגמה מעשית שלי ומהווה מקפצת מוטיבציה גדולה מאד.

בכיתת האמן, התלמיד יכול להביא את המטען שלו ולבקש להתמקד בנושא מסויים אילתור/טכניקה/סאונד וכד׳.

הזמינו סדנה

הרצאות

הרצאות

בהיותי אוהב ג׳אז פנאטי, צברתי במהלך השנים ידע לא מועט בתחום, על ההיסטוריה של הג׳אז, התקופות השונות בהן הוא התפתח, דמויות המפתח שבו, הסגנונות השונים בתוך הג׳אז וכמובן, אופני האילתור השונים. בהרצאות שלי, אני מביא לא רק מצגת והקלטות, אלא אף מדגים בעצמי בנגינה סגנונות שונים, עומד על ההבדל ביניהם, מסביר למה התפתחו ומה היו המניעים לכך ונותן המון ידע וערך מוסף לקהל. מעבר להכל, אני ממש אוהב את החומר ושמח להעביר את הידע שלי וזה מה שהופך את ההרצאות שלי למעוררות ומעניינות ביותר.

הרצאות שניתן להזמין:

  • התפתחות האילתור, מלואי ארמסטרונג ועד פאט מת׳יני. סיפור ההתפחות של אחד החלקים החשובים ביותר בג׳אז- האילתור, למה בכלל הוא התחיל, איך הוא היה בהתחלה, אילו גלגולים הוא עבר ולאן הגיע היום. ההרצאה כוללת כמובן הדגמות והסברים.

  • הטרומבון במוסיקה, מימי הביניים ועד המאה ה-21. סקירה של תפקידיו השונים של הטרומבון וההתפתחות שלו לאורך 500 השנים שהוא קיים, איך נבנה, כיצד נראו הטרומבונים הראשונים, מה היו התפקידים הראשונים שלו, למה התפתח ולמה הוא משמש כיום, באילו אפקטים ניתן להשתמש בו ודוגמאות לשימושים שונים שלו בסגנונות השונים. ההרצאה כוללת הדגמות.

  • תקופות הג׳אז השונות. סקירה הסטורית של הג׳אז בכללותו, דמויות המפתח שבו, הסיבות להשתנות הסגנונות והתפקידים שהג׳אז מילא בחיי החברה הכללית. כולל הדגמות בנגינה.

 

משך ההרצאה הוא כשעה ורבע (ניתן להתאים את המשך במקרים מסויימים).

הזמינו הרצאה

Photo by Gangi n' All That Jazz

bottom of page